• GYMNASTICKÝ ŠTVORBOJ

• KRAJSKÉ KOLO

Dňa 30.4.2019 sa žiaci ZŠ s MŠ Moravany nad Váhom zúčastnili krajského kola v gymnastickom štvorboji. V silnej konkurencii si najmladšie žiačky A kategórie vybojovali veľmi pekné 2.miesto (Vanesa Poláková, Natália Fridrichová, Emily Foster, Natália Gašparíková, Ester Majerská, Lea Křenová).

Ich staršie spolužiačky C kategórie svoju súťaž dokonca vyhrali, obsadili 1. miesto a vybojovali si účasť na celoslovenskom kole, ktoré sa bude konať v polovici mája v Dubnici nad Váhom. (Sára Majerská, Klára Bobeková, Klára Korošová, Adela Šimonová, Alexandra Mináriková).

V súťaži žiakov sa zúčastnili ako jednotlivci Šimon Koroš (C kategória) a Martin Křen (B kategória) a obaja vo svojich kategóriách dokázali zvíťaziť.

Na súťaž žiakov pripravoval Mgr. Štefan Domonkos a Eva Domonkosová. Všetkým žiakom a ich trénerom ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a víťaznému družstvu budeme držať palce na Majstrovstvách SR.

OKRESNÉ KOLO

V dňoch 29.-30.3.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola v gymnastike.

Veľmi pekné umiestnenia sa podarili chlapcom,aj dievčatám. V súťaži chlapcov jednotlivcov Šimon Koroš a Martin Křen obsadili prvé miesta vo svojich kategóriách a Jakub Majerský tretie miesto.

Dievčatá obsadili v súťaži družstiev v kategórii A a C prvé miesto a v kategórii B to bolo druhé miesto.V súťaži jednotlivkýň sa umiestnili vo svojich kategóriách na prvom mieste Klára Bobeková,na druhom mieste Sára Majerská,Ema Sedmáková a Natália Gašparíková,na treťom mieste Ester Majerská. Na súťaž žiakov pripravoval Mgr. Štefan Domonkos a Eva Domonkosová. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov na krajskom kole.

Našu školu reprezentovali:

Chlapci: Jakub Majerský,Šimon Koroš,Martin Křen (len ako jednotlivci)

Dievčatá: družstvá

Kategória A: Lea Křenová,Natália Fridrichová,Emily Foster,Ester Majerská,Natália Gašparíková,Vanesa Poláková

Kategória B: Ema Sedmáková,Lívia Zaťková,Nadja Čistá,Viktória Poláková,Alžbeta Korošová,Nela Durcová

Kategória C: Klára Korošová,Alexandra Mináriková,Klára Bobeková,Adela Šimonová,Sára Majerská,Neena Kučeráková